Kadınların en sevdiği sosyal ağ: Pinterest

pinterest-cake-3

Sosyal medyanın yaygınlaşması alışkanlıklarımızı değiştirdi. Artık evlilik planları Pinterest’ten, ihtiyaçlar ise e-ticaret sitelerinden karşılanıyor. Böylelikle çiftler dükkan dükkan gezip yorulmuyor, evlilik hazırlıkları için daha az zaman harcıyorlar.

Bütün kızlar toplandık

İki yaşındaki sosyal imleme sitesi Pinterest, kullanıcıların internet ortamında beğendikleri görselleri depolayıp, organize edebildikleri ve bunu alan kısıtlaması olmadan yapabildikleri bir sosyal paylaşım sitesi.

Pinterest kullanıcılarının ilgi alanına hitap eden, yaratıcı fikirlerin kaliteli görsellerle buluştuğu  sosyal bir platform olma özelliğini taşıyor. Pinterest kullanıcılarının %80 gibi büyük bir kısmı ise kadınlardan oluşuyor. Bu nedenle içerik açısından seyahat, yemek, dekorasyon, moda gibi alanlar ön plana çıkıyor. Ayrıca kullanıcılarının %50’si çocuk sahibi. Haliyle çocuk, bebek, hamilelik gibi kategorilerin yemek, dekorasyon ve modayla birleşmiş hallerine sıkça karşılaşabilir, ilham alınabilecek binlerce görsele ulaşılabilirsiniz.

Hayalinizdeki düğünü planlayın

Evlilik hazırlığı yapmak masraflı ve çiftler için yorucu bir süreçtir. Pinterest, düğün planlama konusunda geleneksel yöntemlere göre çok daha kullanışlıdır. Geçmiş yıllarda evlenme planları yapan genç  kızlar istedikleri gelinlik modeline ya mağaza mağaza gezerek ya da gelin dergilerin sayfalarını keserek karar verirlerdi. Şimdiyse binlerce gelinlik modeli arasından beğendikleri modelleri pinlemeleri yeterli.

Hayallerinizi süsleyen, masal gibi bir düğünle evlenmek istiyorsanız Pinterestbunun için biçilmiş kaftan. Gelinlikten damatlığa, düğün çiçeğine, pasta ve kurabiyeden saç ve topuz tasarımlarına, davetiye tasarımından düğünün organizasyonuna, nerede balayı yapacağınıza,  hatta pratik fikirlerle düğün organizasyonunu daha ucuza getirmenin yollarına kadar her türlü ince detayı Pinterest’te bulabilirsiniz.

Balayınızı organize edin

Düğün hazırlıkları kadar düğün sonrasında yapacağınız balayı tatili de son derece önemli bir detay. Nereye gideceğinizden, nereleri gezeceğinize kadar iyi bir seyahat planı hazırlamanız gerekiyor. Pinterest, özellikle yurtdışı tatillerinizi planlama konusunda size yardımcı olacaktır. Pinterest’in Place Pin (Yer Pinleri) özelliği sayesinde kendi seyahat planınızı oluşturabilirsiniz. Dilerseniz pin’lerinize yer özelliği de ekleyebilirsiniz.

Balayı tatiliniz için önünüzde pek çok seçenek var. Örneğin Barcelona’ya gitmeye karar verdiniz. Eğer mimariye aşık biriyseniz, sanat hayatınızda önemli bir yer tutuyorsa Barcelona sizi bu anlamda oldukça tatmin edecek bir şehir. Görmeniz gereken Antoni Gaudi’nin eşsiz eserlerini ve Barcelona’da neler yapabileceğinizi Pinterest boardlarından planlayabilirsiniz. İlginizi çeken yerler ve turlar hakkında detaylı bilgi edinebilir, aynı destinasyona seyahat eden kullanıcıların boardlarını takip edebilirsiniz.

Evinizi dekore edin

Pinterest’te birbirinden ilginç ve basit dekorasyon fikri bulabilirsiniz. Çiçekli duvar kağıtları, aydınlatma önerileri, aksesuarlar, aynalar, vazolar, mumlar, duvar için stickerlar ve çok daha fazlası… Basit ve yaratıcı fikirlerle, çok fazla masraf gerektirmeyen dekorasyon fikirleriyle evinizi yeniden dekore edebilir ya da yeni evinizi kendi zevkinize göre döşeyebilirsiniz. Pinterest’te ayrıca bahçe dekorasyonu ile ilgili rengarenk çiçeklerden ve doğal taşlardan oluşan tasarım fikirleri bulabilirsiniz.

Birbirinden lezzetli yemekler pişirin

Son yıllarda yemek okulları çok popüler oldu. Kadın erkek farketmeksizin hepimiz yemek yapmaya merak sardık. Bu anlamda yemek blogları, dergiler,  internet siteleri ve televizyon programları gibi tarif alabileceğimiz pek çok kanal var. Ancak Pinterest’in bütün bu kanallardan farkı görsel kalitesi. Lezzetli bir yemek pişirmek önemli fakat yemeğin sunumu daha da önemli. Pinterest’te en basit tarifler bile kaliteli bir sunumla göz dolduruyor.  Şeker hamuruyla yapılmış rengarenk kurabiyeler, yemeye kıyamayacağınız dekoratif pastalar, düğün için hazırlanan sevimli ve şık  “cookie”ler, birbirinden lezzetli yemek tarifleri ve sunumuyla iştahınızı kabartan tatlılar… Hepsini ve daha fazlasını Pinterest’te bulabilirsiniz. Beğendiniz yemek tariflerini pinleyerek, gelecek günlerde pişirilmek üzere bourdunuzda saklayabilirsiniz.

Share This

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>