Sevgilinize fırsat sitelerinden hediye alır mısınız?

firsat_siteleri

Şu hayatta gönülden verilen hediyeler kadar kıymetli bir şey yoktur. Belki ufak, belki değerli bir şey… Önemli olan sevdiğimiz kişiyi mutlu etmek, ona ne kadar değer verdiğimizi hissettirmektir.

Sevgi “ucuz” değildir!

Dün sevdiğime bir hediye alıp, göndermek için kargo şubesinin yolunu tuttum. Şubede illaki kutuya koyacaksınız diye beni geri çevirdiler. Sonuçta onlar da haklı ama eve gidip tekrar şubeye gelmeyi kimse istemez değil mi? Hem hediyeme bir zarar gelse, ne bilim kırılsa, patlasa, dökülse, kıyameti koparır kargo çalışanlarını hayatından bezdiririm.
Neyse mecburen evin yolunu tuttum ve evde ne kadar kutu, ambalaj varsa salonun ortasına yığdım. Bizim evde genelde ayakkabı kutuları ve kurumsal firmalardan gelen logolu hediye paketleri var. Bir de fırsat sitelerinden gelen logo baskılı kutular!
Sen o kadar hediye seçicem diye düşün taşın, sonra hediyeyi fırsat sitesi kutusuyla gönder!
O saatte başka bir seçeneğim olmadığı için istemeye istemeye hediyemi Markafoni kutusuyla gönderdim. Sonrasında telefon açıp, “Hayatım vallahi hediyeni fırsat sitesinden satın almadım, başka kutu yoktu evde” diye kendimi açıklama yapmak zorunda hissettim.

Private shopping ve fırsat siteleri ne kadar uygun fiyatlarla ürün ve hizmet satsa da bana göre fırsat, ucuzluk, kampanya gibi kelimeler hediye almayı düşünen kişilerde olumsuz bir etki uyandırıyor. Her nedense, insan sevdiği birisine bir şey alırken fırsat sitelerinden alışveriş yapmak istemiyor. Kendi bekar hayatımızda kendimiz için belki yeri geldiğinde en ucuzunu alırız ama söz konusu sevdiğimiz biri olduğunda ona değerli bir hediye vermek isteriz. Değerliden kastım pahada değerli değil, anlam ifade etmesi bakımından değerli bir hediye.

Sevgililer Günü’ne özel saçma sapan hediye fikirleri

Hediye konusunda zorlama günleri çok sevmiyorum. Hem ne gerek var gereksiz bir beklenti içerisine girmeye?! İnsan gönlünden geldiği zaman hediye almalı. Hediyeleşmeyi seven biri olmama rağmen Sevgililer Günü ve yılbaşı gibi önemli günlerde kendimi çok fazla baskı altında hissediyorum. Sanki bu günleri kutlamak zorundaymışız gibi bir pazarlama bombardımanına maruz kalıyoruz. Birbirimize karşı sevgimizi göstermemiz için illaki Sevgililer Günü’nde pahalı bir hediye almak, şık bir restoranda yemek yemek mi gerekiyor? Bu mudur yapılması gereken ritüel?

Bir çok marka tarafından yapılan Sevgililer Günü’ne özel ilgisiz promosyonlar ve basın bültenleri bu güne karşı bende ciddi bir antipati yaratıyor. Her marka Sevgililer Günü’ne özel kampanya yapacak diye bir zorunluluk mu var? Sevgililer Günü içinizi ısıtacak falanca marka çay, erkek arkadaşınıza özel matkap, sevgiliye özel duş başlığı!… Daha saymakla bitmeyecek, hayal gücünüzü zorlayan anlamsız hediye önerileri. Bu hediyeler insanı romantizmden soğutur!

En güzel hediye…

Sevgili olmak, iki kişilik özel bir dünya kurmaktır. Bir tatlı söz, şefkatli bir bakış, içten gelen bir davranış, olmadık zamanda yapılan bir sürpriz… Hele uzaktayken çıkıp gelmesi…. O işte en güzel hediyedir!

Share This

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>