Tasarım ve teknoloji dünyası alldesign 2015’de buluşuyor

alldesign_2015

Dünyanın önde gelen yaratıcılık ve teknoloji liderlerinin buluşma noktası  “alldesign Yaratıcı Endüstriler ve Gelişen Teknolojiler Fuarı & Uluslararası Tasarım Konferansları” 19-21 Şubat 2015 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Gelişen teknolojiler hayatımızı nasıl değiştirecek?

Tasarımı farklı bir bakış açısıyla ele alan alldesign’a 2015’te “Yaratıcı Endüstrilerin” yanı sıra gelişen teknolojilerle ilgili yerli ve yabancı teknoloji gurularının da konuşma yapacağı “Gelişen Teknolojiler” bölümü ekleniyor. Fuar alanında nanoteknoloji, bilgi telekomünikasyon, robotik ve yapay zekâ teknolojileri başta olmak üzere ileri teknoloji firmaları ve teknolojiyi tasarımlarında kullanan yaratıcı sektörler de yer alacak. Gelişen teknolojiler ile birlikte hayatımızın her alanına yön veren yaratıcı endüstrilere dair konuşmacılar da sunumlarıyla izleyicilere ilham verecekler.

alldesign 2015’te Kimler Var?

Dünya çapında tanınmış isimler, tasarım ve inovasyona bakış açılarını ve dünyaca ödüllü çalışmalarını izleyicilerle alldesign 2015’de paylaşacak. İkiz kuleler olarak bilinen Dünya Ticaret Merkezi (WTC Ground Zero) bölgesinin yeniden projelendirilmesinin baş mimarı olmaya hak kazanan, dünyanın önde gelen mimarlarından Daniel Libeskind ve İspanya başta olmak üzere Avrupa’nın müzeografi alanında referansı sayılan müze mimarı Boris Micka sergileme tasarımı üzerine konuşacak.

alldesign 2015’te “İlk 100 Evrensel Düşünür” listesinde adı geçen, Oxford Üniversitesi İnsanlığın Geleceği Enstitüsü’nün kurucusu ve yöneticisi filozof Nick Bostrom, “insan olmak ne demek?”, “Teknoloji insan doğasını ve potansiyelini değiştirilebilir mi?” gibi sorulara yanıt ararken; Transhümanist Manifesto’nun tasarımcılarındanNatasha Vita More, insan vücudunun limitlerini aşmaya, karakteristik değişiklikler yaparak kapasitesini artırmaya yönelik çalışmalarını anlatacak.

Şu ana kadar ismi açıklanan diğer konuşmacılar ise; Hollywood’un efsanevi prodüksiyon tasarımcılarından; Underworld, I, Robot, The Chronicles of Riddick, Independence Day, Bram Stoker’s Dracula, Stargate, Spawn, Godzilla, Stuart Little, I Am Legend, 10,000 BC, and Live Free or Die Hard gibi filmlerle tanınan Patrick Tatopoulos ve Victoria’s Secret defilelerinin arkasındaki yaratıcı beyin, yetenekli tasarımcı Todd Thomas.  Todd Thomas, ABD’li ünlü şarkıcı Katy Perry’nin tüm sahne kıyafetlerini hazırlamasının yanı sıra Jennifer Lopez’in stil sahibi, özgür, kendine güvenen kadınlara hitap eden Sweetface markasının danışmanlığını da yapıyor.

Aklın Gözüyle Görmek

Kalbin hissettiğini aklın analiz ederek ortaya çıkarması ve tasarlaması sürecini, yaratıcılarının dilinden dinleyiciye aktaran alldesign’ın mottosu: “aklın gözüyle görmek”.  alldesign 2015 Uluslararası Tasarım Konferansları, yaratıcı düşünce arayışı içinde olan dünyanın dört bir yanından gelen konuklara farklı bir bakış açısı kazandırmayı amaçlıyor. alldesign 2015 katılımcıları, üç gün boyunca gelişen teknolojilerin, tasarımın ve tasarımcı düşüncenin en doğru hizmete nasıl ulaştırdığını, müşteri alışkanlıklarını ve toplumsal vizyonu nasıl etkilediğini, geleceğimize nasıl yön verdiğini keşfedecekler.

TC Kültür Bakanlığı, İBB, Mimar Sinan Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu ve İç MimarlarOdası İstanbul Şubesi gibi birçok önemli kurumun desteğiyle gerçekleşecek olan alldesign 2015 yine en çok konuşulan tasarım organizasyonu olacak.

 

Share This

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>